Boşanma Avukatı Deyince Akla Ne Gelir?

Ankarada İyi Bir Avukat Bulmak

İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir avukat bulmanız önemlidir. Öyleyse uzman bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki biçimde açılabilmektedir. Eğer eşler ayrılma hususunda anlaşmışlarsa hakime başvuru yapmaları halinde anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir yıl devam etmiş olması gerekir. Eğer birliktelik bir yıldan az sürmüş ise eşler anlaşmalı biçimde ayrılmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat mesleği icra eden biri tarafından meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Bunun ardından eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma sebebinin yerinde olması gereklidir. bunun yanında evliliği bitirme Bu yazının kaynağı nedeninin ispatlanması lazımdır. Boşanma davalarında davacı eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örneğin video görüntüleri kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım istenmelidir.Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle beynimize güzel fikirler getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse hepsi insanlık düzeyini daha iyi hale getirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu avukat , boşanma avukatı olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. En İyi boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en iyi yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren websiteleri de aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı Deyince Akla Ne Gelir?”

Leave a Reply

Gravatar