Boşanma davası nasıl açılır

Boşanma davası ikişekilde açılabilir. Eğer yanlar ayrılma hususunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir sene devam etmiş olması gerekir. Eğer birliktelik bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı biçimde boşanmak amacıyla başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat aracılığıyla düzenlenmesi iyi olacaktır. Daha sonra eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli biçimde ayrılmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu boşanma sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. bunun yanında boşanma nedeninin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Mesela tanık delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı Deyince Akla Ne Gelir?

Boşanma avukatı düşüncelerinizi anlar. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava boyunca size yardımcı olacak bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bunun yanında davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman aklımıza çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatların bir çoğu toplumu iyileştirmek sebebiyle avukat olmamıştır. Bir çok avukat , avukat olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok avukat var. En İyi boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Avukat bulurken en güzel yol tavsiyelerdir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öven internet blogları ankara boşanma avukatı da aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma davası nasıl açılır”

Leave a Reply

Gravatar